Rekrutacja na studia niestacjonarne – składanie dokumentów

Zapraszamy do składania dokumentów niezbędnych do zakończenia procesu rekrutacji na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. Dokumenty będą przyjmowane w budynku Wydziału przy ul. Narbutta 84, 02-524 Warszawa, w dniu 2 października 2020 r.

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia – składanie dokumentów

Zapraszamy do składania dokumentów niezbędnych do zakończenia procesu rekrutacji na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. Dokumenty będą przyjmowane w budynku Wydziału (ul. Narbutta 84, 02-524 Warszawa) w dniach 25, 28 i 29 września 2020 r.

Rekrutacja – legitymacje studenckie

Uprzejmie prosimy o dokonanie wpłaty za legitymację studencką w terminie do 16 września 2020 r. Umożliwi to odbiór legitymacji do 1 października 2020 r. Osoby, które nie dokonają wpłaty we wskazanym terminie, otrzymają legitymację później, do końca października 2020 r.

Druga tura Drzwi Otwartych

1 lipca 2020 r. zapraszamy na drugą turę akcji „Drzwi Otwarte na Politechnice Warszawskiej”. Choć termin ten zbiega się z rozpoczęciem zapisów na studia, tematyka wirtualnych spotkań nie ograniczy się do spraw rekrutacyjnych, ale obejmować będzie także zagadnienia związane ze studiowaniem i życiem studenckim.

Film promocyjny na Drzwi Otwarte

Studenci naszego wydziału wraz z jego pracownikami przygotowali krótki film promocyjny przeznaczony na Drzwi Otwarte. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Wirtualne Drzwi Otwarte na wydziale SiMR

W dniu 23 maja w godzinach 13:00 – 14:00 zapraszamy do wirtualnego odwiedzenia naszego wydziału w ramach prowadzonej w dniach 22-24 maja akcji „Drzwi Otwarte na Politechnice Warszawskiej”.

Absolwenci PW liderami rankingu zarobków po studiach technicznych

Według ogólnopolskich badań, w roku 2019 absolwenci Politechniki Warszawskiej mogli poszczycić się najwyższą przeciętną zarobków spośród osób ze stażem pracy nie dłuższym niż rok, które uzyskały wykształcenie na krajowych uczelniach technicznych.

Przedłużone zapisy na studia niestacjonarne

Do 13 września zostały przedłużone zapisy kandydatów na studia niestacjonarne I i II stopnia na wydziale SiMR na rok akademicki 2019/2020.

Drzwi Otwarte na wydziale SiMR

W dniach 6 i 7 kwietnia w godzinach 12:30 – 14:00 zapraszamy do odwiedzenia naszego wydziału w ramach Drzwi Otwartych na Politechnice Warszawskiej.

Obozy integracyjne dla nowo przyjętych studentów

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej zaprasza wszystkich zakwalifikowanych na pierwszy rok studiów na wyjazdy integracyjne. W tym roku będą do wyboru dwie możliwości: Złote Piaski w Bułgarii (w terminie 24 VIII - 2 IX) lub Jarosławiec na naszym wybrzeżu (w terminie 23-29 VIII).

Wydział SiMR ponownie w czołówce rankingu studiów inżynierskich

Wydział SiMR dwukrotnie uplasował się na czwartym miejscu w Polsce w ogólnopolskim rankingu kierunków technicznych. Prowadzone na naszym wydziale kierunki studiów Mechanika i Budowa Maszyn oraz Mechatronika zostały sklasyfikowane na 4. miejscu w tegorocznej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektyw.

Absolwenci PW w czołówce krajowej pod względem zarobków

Według przeprowadzonych ogólnopolskich badań, w roku 2017 absolwenci studiów II stopnia na Politechnice Warszawskiej mogli poszczycić się najwyższą przeciętną zarobków spośród osób z tytułem magistra inżyniera, które kształciły się na krajowych uczelniach technicznych.

Trwa rekrutacja na studia II i III stopnia

Trwa rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia oraz na studia stacjonarne i niestacjonarne III stopnia na wydziale SiMR.

Dodatkowa rekrutacja na kierunek Electric and Hybrid Vehicles Engineering

Informujemy o dodatkowej rekrutacji na prowadzone w języku angielskim studia stacjonarne I stopnia dla kierunku Electric and Hybrid Vehicles Engineering w roku akademickim 2017/2018.

Wydział SiMR w czołówce rankingu studiów inżynierskich Perspektywy 2017

Miło nam zakomunikować, że wydział SiMR kolejny raz wysoko uplasował się w Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017.

Systemy Mechatroniczne w Rolnictwie Precyzyjnym – nowy kierunek studiów II stopnia

Na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych uruchomiono po raz pierwszy rekrutację na nowy kierunek stacjonarnych studiów II stopnia „Systemy Mechatroniczne w Rolnictwie Precyzyjnym”. Jest to kierunek interdyscyplinarny realizowany w dwóch renomowanych uczelniach akademickich – Politechnice Warszawskiej i Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Rekrutacja na studia II stopnia rozpoczynające się w lutym

Od 10 stycznia do 6 lutego 2017 r. prowadzona będzie akcja rekrutacyjna na studia stacjonarne II stopnia rozpoczynające się od semestru letniego roku akademickiego 2016/2017.

Rekrutacja na studia doktoranckie rozpoczynające się w lutym

W styczniu trwa akcja rekrutacyjna na stacjonarne studia doktoranckie (III stopnia) rozpoczynające się od semestru letniego roku akademickiego 2016/2017.

Politechnika Warszawska awansowała w światowym rankingu uczelni

W tegorocznym zestawieniu QS World University Rankings, będącym jednym z najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych, Politechnika Warszawska awansowało o 50 miejsc w stosunku do notowań ubiegłorocznych.

Przedłużenie rekrutacji na studia niestacjonarne I i II stopnia

Rekrutacja na studia niestacjonarne I i II stopnia na kierunki Mechanika i Budowa Maszyn i Mechatronika została przedłużona do dnia 20.09.2016 r.